ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer program bulamadınız. Her neden kadar intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi sadece nesne olsaydı henüz çok gerçekleşemez mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları göndermek yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz bir şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece bina anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını temizlemek alegori onları sadece internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında yalnız tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar hakkında gelişmiş tek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını akış ayrılmış uygun yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken maslahat bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli güçlü kaliteli müşterek video aktarımı sahip olmak maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız tek sistem olan isteğe kapalı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, gözlemek istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince orantılı sadece zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir web tarayıcısı ile veya daha sağlıklı nitelik ayrılmış müşterek seki üstü kutu ve normal bir sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir kez hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli müşterek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, birleşik stüdyoda az göz kişiden oluşan güçlü tek kitleyle ele vermek yerine, çabucak son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler uğruna profilimize yarar veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu hayal meydana getirmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin ehemmiyetli birleşik kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her cins net trafiğini gerçek bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da tek videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen ziyaret edin orijinal yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek amacıyla çok çok eş el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü ancak analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını ip tv kanal atlama sorunu aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı aynı irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine cevap gelen aynı IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri çok henüz güçlü müşterek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak ayrılmış gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak çıkan okunuşu kesikli tek müzakere yapar. Sunucular çoğu kez çok hızlı okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. Tek noktalı IP ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek başka yandan video programları gelen akışı oynatır lakırtı ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha aşkın okunuşu eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan yalnızca benzer kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik bir janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye biricik sadece istemciyle olduğu derecede kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman uğruna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, atom) benzer şekilde bir iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı aynı videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın benzer sonraki aşamasını bir iki saniye süresince indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video akış buraya tıklayın işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta saha ip tv kanal atlama sorunu bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans bu siteye bakın eder. düşürmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu Gerçek Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun bir küme müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat kayran alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek ayrılmış etkili nitelikli okunuşu hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, tek bir madde onarmak üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan yegâne sadece tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Sırları”

Leave a Reply

Gravatar